وقت دعا  12-”  روح القدس  ”    بخش 1

سحر :

ای شاه آسمانی ، ای تسلی دهنده  وای روح حقیقت که در همه جا حضور داری و همه چیز رو پر ساختی ،براستی که تو گنجینه  چیزهای نیکویی و د زندگی دهنده هستی ،ای روح خداوند بیا و در ما ساکن شو و ما رو در تشخیص حقیقت یاری کن تا زبان اصیل خداوند رو در اعماق روح خودمون بشناسیم و به ما کمک کن تا اون  رو از هر صدای دیگه ای تشخیص بدیم . 

در هر شرایط زندگی اراده الهی رو به ما نشون بده تا بتونیم تصمیمات درستی بگیریم. به ما کمک کن تا دعوت هایی که او برای ما داره درک کنیم. ای روح القدس  بیا و در ما ساکن شو، ای نیکوی مطلق. 

درود خدمت همه ی شما عزیزان دل خداوند 

آمین که در خداوند شاد و سلامت باشید 

با یک وقت دعای دیگه همرا با همکارم سعید کنارتون هستیم 

سعید :

 من هم درود میگم به همه شما عزیزان خداوند آمین که در خداوند بهترین باشید 

بله روح القدس بزرگترین عطیه ایست که عیسی مسیح میتونست به ما بده 

شاید چیزهـای زیـادی وجـود داشته باشه کـه مـا مـی تونیـم برای اونها  دعـا کنیـم امـا یک نیـاز بزرگی  در ایـن دوران کـه زندگـی مـی کنیـم و بهش احتیاج داریم ، عطای روح القـدسه در واقع ایـن بزرگترین عطیه  کـه عیسـی مـی تونسـت بـه مـا ببخشـه. خداوند با دادن روح القدس و از طریـق او و کارش در زندگیمون ، تـمام نیازهای ما رو برآورده میکنه .  و روح القدس سایر برکات رو بـا خـودش به همراه خواهد آورد 

خداوند به ما وعده داده اسـت کـه روح القدسـش رو بهمون عطا میکنه

پس تنهـا کاری کـه لازمه انجـام بدیـم، ایـنه کـه با قلب و دعایی مشتاقانه از خدا طلب کنیـم و او روح خودش  رو بـا کـمال میـل بـه مـا اعطـا خواهــد کرد 

زیرا که پــدر آســانی  ، بیشـتـر از والدین زمینی کــه مــی خواهنــد بــه فرزندانشــان هدایای نیکـو بدهنـد، تمایـل دارد تـا روح القـدس را بـه جوینـدگان آن عطـا کنـد . 

دوستان  راههایی وجود دارد که روح القدس می تونه به ما کمک کنه تا دعا کنیم:

۱ : روح القدس می تواند به ما کمک کند تا با فهم دعا کنیم.

۲ : او می تواند به ما کمک کند تا با ایمان دعا کنیم.

۳ : او می تواند به ما کمک کند تا مطابق خواست خدا دعا کنیم.

۴ : او می تواند به ما کمک کند تا با صبر و استقامت دعا کنیم.

۵ : او می تواند به ما کمک کند تا با خضوع و خضوع دعا کنیم.

۶ : او می تواند به ما کمک کند تا با عشق و شفقت دعا کنیم.

۷ : او می تواند به ما کمک کند تا با شکرگزاری و شادی دعا کنیم.

اما آیا تا حالا این سوال براتون پیش اومده که روح القدس واقعا کیه ؟

دوستان روح القدس سومین شخص تثلیثه و او کسیه که به ما کمک می کنه تا دعا کنیم ، او کسیه که بهمون کمک می کنه تا اراده خدا را برای زندگی خود بدونیم و او ما رو در دعاهامون راهنمایی می کنه. او کمک می کنه تا کتاب مقدس رو درک کنیم و اون رو به درستی تفسیر کنیم.

روح القدس همچنین به ما عطایای روحانی مثل خرد، فهم، ایمان و شجاعت می ده ، و این هدایا به ما کمک می کنه که بتونیم به خدا خدمت کنیم و کارهای او رو در جهان انجام بدیم ،

روح القدس بهمون  کمک می کنه تا بیشتر شبیه عیسی بشیم و هر چه بیشتر شبیه عیسی میشیم ، دعاهای ما قدرتمندتر و مؤثرتر میشن ،  روح القدس به ما این قدرت و می ده تا مطابق خواست خدا دعا کنیم و بیشتر از او اطاعت کنیم.

روح‌القدس در زمان‌های سخت در کنارمونه و به ما آرامش و امید می‌ده. او به ما کمک می کن تا بر خدا متمرکز بشیم و با ایمان و اطمینان به حضور خدا بیایم  و در دعا به او نزدیک بشیم .

روح القدس نیز تسلی دهنده و رازداره. او اینجاست تا ما را شفاعت کنه وقتی نمی دونیم برای چه چیزی دعا کنیم. او با کلمات کاملی که همیشه توسط خدا شنیده میشه برای ما دعا می کنه . و این به ما این امکان رو می ده که برای  دعاهای خودمون پاسخ دریافت کنیم و اراده خدا برای زندگی خودمون رو بهتر درک کنیم.

عزیزان روح القدس همچنین به ما کمک می کنه تا با خدا رابطه برقرار کنیم و نگرش دعا رو در طول روز پرورش بدیم . او به ما کمک می کنه و به ما یادآوری میکنه که خدا رو در زندگی روزمره خود بگنجانیم و تعالیم و دستورات او رو به خاطر بسپاریم واونها رو اجرا کنیم 

اما چطور روح القدس این کارو انجام میده و چطور به ما کمک می کنه تا دعا کنیم؟

دوستان  باید بدونیم که ما از قبل روح القدس رو در خودمون داریم   بنابراین نیازی به یادگیری نحوه دعا نداریم 

روح القدس با دادن کلماتی که باید بگیم به ما کمک می کنه که دعا کنیم. او به ما کمک می کنه تا اراده خدا را درک کنیم و بدانیم برای چه چیزی باید دعا کنیم.

روح القدس  بهمون ما کمک می کنه تا با ایمان و پایداری دعا کنیم. او به ما این جرأت رو می‌ده  زمانی که اعتماد به نفس نداریم حرف بزنیم، به یاریمون میاد و حتی زمانی که به نظر می‌رسد دعاهایمان مستجاب نشده ، به دعا ادامه دهیم.

روح القدس این قدرت را به ما می ده تا دعاهای خودمون رو حفظ کنیم، حتی زمانی که مایل به تسلیم شدنیم . او میاد  وعده‌های کلام خدا رو به ما یادآوری می‌کنه و ما رو تقویت می‌کنه تا در زمان‌های سخت ادامه بدیم ، بهمون کمک می کنه تا در ایمان استوار بایستیم، چونکه می دونیم که خدا در زمان کامل خود به دعاهای ما پاسخ خواهد داد .

دوستان ، روح القدس به ما کمک می کنه تا با عشق و فروتنی دعا کنیم. او به ما کمک می کنه تا برنامه های شخصی خودمون رو تسلیم کنیم و برای اونچه برای دیگران بهترینه دعا کنیم. او به ما کمک می کنه تا در دعاهامون بر عیسی تمرکز کنیم و حکمت و راهنمایی او رو جستجو کنیم.

  در واقع روح القدس پلیه که دعاهای ما را به پدر می رسونه،  بنابراین اگر احساس می‌کنید که صدای دعاهایتان از رسیدن به خدا نمیرسه، فقط به یاد داشته باشید که روح‌القدس دقیقاً در میان دعای شما حضور داره و به شما کمک می‌کنه تا با خدا ارتباط برقرار کنید و خواسته‌های واقعی قلبی خودتون  رو بیان کنید.

و تنها کاری که ما باید انجام بدیم یادگیری گوش دادن به روح القدس در دعاس 

وقتی که دعا می کنیم ، روح القدس به ما کمک می کنه تا به گونه ای دعا کنید که مؤثر و مورد رضایت خداوند باشه.

او ما رو در دعاهایتان راهنمایی می کنه و به ما کمک می کنه که راست بگییم  و خواسته ی خودمونو به خدا تسلیم کنیم  او در مواقع ضروری به ما قدرت و جسارت میده 

از راه‌هایی که می‌تونیم یاد بگیریم به روح‌القدس گوش بدیم این که در برابر خدا بی‌حرکت و ساکت باشیم، و زمانی رو برای تمرکز بر او اختصاص بدیم. همچنین می تونیم قلب خودمون رو به روی روح القدس بگشاییم و کلام او رو همونطور که از طریق او با ما صحبت می کنه ، بخونیم.

و اینها تنها برخی از راه هاییه که ما می تونیم به روح القدس گوش بدیم . بنابراین، اگر تلاش کنیم تا نسبت به رهبری روح القدس حساس بشیم ، می تونیم در دعا مؤثرتر و قدرتمندتربشیم 

عزیزان روح القدس به ما کمک می کنه تا به شیوه ای مؤثر دعا کنیم. او به ما یاد خواهد داد که طبق خواست خدا دعا کنیم تا دعایمان مستجاب بشه و حاجتمون برآورده بشه . او به ما کمک خواهد کرد که بدونیم چطور از خدا چیزی رو که مطابق با اراده اوست بخوایم. او همچنین در حین دعا کردن ما رو با قدرت روح خودش پر میکنه  و ما را قادر می سازه تا با ایمان و اطمینان به قدرت او با هر موقعیتی روبرو شویم.

سرانجام، روح القدس اینجاست تا به ما کمک کنه تا به گونه ای دعا کنیم که خدا پسندیده باشه. او به ما کمک میکنه که در حین صحبت با خدا قلبی پر از عبادت، ستایش و شکرگزاری داشته باشیم. او ما را به درک عمیق‌تری از عشق خدا به ما و رابطه غنی‌تر و عمیق تر با او هدایت می‌کنه.

در لوقا اینطور میخونیم :

فرشته پاسخ داد  : ”  روح القدس  بر تو خواهد آمد و قدرت خدای متعال بر تو سایه خواهد افکند. از این رو ، آن مولود ،  مقدس و پسر خدا خوانده خواهد شد.”

” هنگامی که مردم همه تعمید می گرفتند و عیسی نیز تعمید گرفته بود و دعا می کرد ، آسمان گشوده شد و روح القدس به شکل جسمانی ، همچون کبوتری بر او فرود آمد و ندایی از آسمان در رسید که تو پسر محبوب من هستی و من از تو خشنودم. “

” حال اگر شما با همه ی بدسیرتی تان می دانید که باید به فرزندان خود هدایای نیکو بدهید ، چقدر پدر آسمانی شما روح القدس را به هر که از او بخواهد ، عطا خواهد فرمود. “

پولس رسول می فرماید : 

 ” اما چون روح القدس بر شما آید قدرت خواهید یافت و شاهدان من خواهید بود در اورشلیم و تمامی یهودیه و سامره و تا دورترین نقاط جهان. ” 

 

”  خدا همین عیسی را برخیزانید و ما همگی شاهد بر آنیم. او به دست راست خدا بالا برده شد و از پدر ، روح القدس موعود را دریافت کرده ، این را که اکنون می بینید و میشنوید ، فرو ریخته است.”

” بدین گونه کلیسا در سرتاسر یهودیه و جلیل و سامره آرامش یافته ، استوار می شد و در ترس خداوند به سر می برد و به تشویق  روح القدس بر شمار آن افزوده می گشت.”

” حال که اینان روح القدس را درست همانند ما یافته اند ، آیا کسی می تواند از تعمیدشان در آب مانع گردد؟  “

بـا دعـا ما در زندگی هامون نیـروی روحانـی داریم که ما رو منبـع اون قدرت متصـل مـی کنـه. در دعـا ما با خداوند رابطـه حیاتـی خواهیـم داشت وگرنه  تبدیـل بـه انبارهایـی خالـی میشیم کـه شاید نوعـی دینـداری داشـته باشـیم ولـی از قـدرت و وعـده هـای عطایـا ازعـرش بریـن بـی بهـره میمونیم . و روح القـدسه کـه در مـا این تمایــل رو ایجــاد میکنــه تــا حــس خداجوئــی و راز و نیــاز در مــا بیــدار بشه 

دوست من تو خانه ی خدا هستی!

داوود، مزمور 23، آیه ی 6 را با این جمله به پایان می رسونه «… و من تا ابد در خانه ی تو ساکن خواهم شد.»

داوود عاشق ماندن در خانه ی خدا بود. او حضور خداوند را بسیار دوست می داشت.

او در قسمتی از مزمور در این باره نوشته که : «یک روز در صحن های خانه ی تو بودن بهتر است از هزار سال در هر جای دیگر در این دنیا! …»

  و تو امروز، لازم نیست برای دسترسی به حضور خداوند لزوما به مکانی مقدس بری . فداکاری عیسی بر روی صلیب به ما این اجازه را داد که برای همیشه و هر جا که می رویم، بتوانیم به خداوند دسترسی داشته باشیم.

   تو خودت خانه ی خدا هستی و بدن تو معبد روح القدسه که در تو زندگی می کنه. مثل داوود، برای همه ی روزهای عمرت تا رسیدن به جاودانگی، از حضور خداوند لذت ببر. زیرا که آسمان انتظار تو را می کشه…

شکر برای وجود تک تکتون  … که در خداوند یک معجزه هستید در خداوند شاد و سرافراز باشید عزیزان ..

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]