وقت دعا  13  – ادامه ی روح القدس بخش 2

      لحظه ای با من بنشین و صدای من رو بشنو.

امروز ازت دعوت می کنم که لحظه ای وقت بگذاری و این کلماتی رو که ایمان دارم از روح القدس سرچشمه می گیره رو بشنوی . دعا می کنم روح و جانت با این سخنان تقویت و تجدید بشه..

لحظه ای آرام باش، دوست من… فقط یک لحظه با من بنشین. من می دونم که تو کارهای زیادی داری که باید امروز انجام بدی. اما…لحظه ای اینجا و هم اکنون، با من وقت بگذرون.

 خداوند میگه : می‌ دونم که می‌خواهی مرا خوشنود کنی و مرا بهتر بشناسی. تشنه ی این هستی که صدای من رو بشنوی و مرا بیشتر درک کنی.

پاسخ همه سوالات تو نزد من هست

اما چگونه می تونی مرا در میان این هیاهو بشنوی؟ 

وسط این همه سر و صدا؟!

در این طوفان کارهای روزمره ات؟ !

آرام باش … بیا

باز ایست…بیا.

اجازه نده نگرانی ها، تو را پریشان کند…

اجازه نده ترس به قلبت نفوذ کند…

نگران مسائل مادی نباش…

از فردا نترس…

لحظه ای با من بنشین و صدای مرا بشنو. به خودت اجازه بده از من پر شوی و دوباره نو شوی.

حیات و آرامش من رو دریافت کن. شادی و صلح من رو دریافت کن. فرزندم! من برای تو اینجا هستم. 

  دوست من امروز میخوام بهت بگم تو بخشی از این خانواده ی الهی هستی که از هر قوم و قبیله، زبان و نژاد و ملیتی تشکیل شده . و وقتی به این موضوع فکر می کنی که از هر چهار گوشه ی جهان خواهر و برادر داری، شگفت زده میشی 

بله تو عضو بدن مسیح و این خانواده ی منحصر به فردی 

در این این خانواده ی الهی تو می توانی نقش بسیار مهمی در تشویق کردن، بلند کردن، دعا کردن  داشته باشی. پس از بودن تو این خانواده ی ارزشمند و گرانبها لذت ببر و به اون عشق بورز.

شکر برای وجودت از هر کجای این جهان که هستی … بدون که تو یک معجزه هستی 

درود بسیار از عمق ها ی قلبمون به شما شنوندگان و یاران همیشگی ، باشه که در خداوند بهترین باشید …

من سعید هستم در کنار همکارم سحر با یه وقت دعای دیگه 

سحر : درودی گرم بر شما عزیزان دل خداوند 

قوت و شالوم خداوند رو بر تک تکتون اعلام میکنم با بخش دوم  دومهدعا در درروح القدس با شما هستیم 

بله عزیزان روح القدس می تونه  یک متحد ارزشمند در زندگی دعایی ما باشه ، برای ایجاد یک زندگی دعایی عمیق تر با کمک او، مهمه که درک کنیم که او در تلاش های ما با ماست. پس سعی کنیم به دنبال آگاهی بیشتر از حضور او در هنگام دعا باشیم واز او دعوت کنیم 

بدونیم که هدایت او می‌تونه از راه‌های مختلفی به دست بیاد  از طریق کتاب مقدس، زمزمه‌های قلب شما، و سخنانی که توسط افراد دیگر گفته میشه

در نهایت، نگرش باز بودن نسبت به او و تجربه دعایی خود رو در خودمون پرورش بدیم و آماده باشیم تا هر اونچه رو که او در حال حاضر برای ما داره در آغوش بگیریم و با انجام این کارها و با ایجاد رابطه عمیق با روح القدس از طریق دعا، ارتباط بیشتری با او نسبت به قبل ایجاد کنیم

و البته باید بدونیم نقش ایمان در دعا با روح القدس بسیار مهمه

سعید

به عنوان مسیحیان، ایمان ما نقش حیاتی در دعا با روح القدس دارد. کتاب مقدس به ما میگه که ایمان برای به دست آوردن وعده های خدا و برای استناد به قدرت روح بسیار ضروریه , از طریق ایمانه که می تونیم با خدا ارتباط برقرار کنیم و قلب خودمون را به حضور او باز کنیم.و باور کنیم و ایمان داشته باشیم که او میتونه از طریق ما کار کنه اون موقع اس که با اتکا به روح خداوند شروع به دیدن معجزات در زندگیمون میکنیم 

سحر

دوستان دعا کردن به زبانها یکی دیگه از راههایی که روح القدس در دعا به ما کمک میکنه

 

 وقتی به زبانها دعا می کنیم، به زبان روح صحبت می کنیم و روح کلمات شما را تفسیر می کنه و اونها رو به حضور خدا می بره. این ابزار قدرتمندیه که می تونه به شما کمک کنه به حضور خدا دسترسی داشته باشید، حتی زمانی که نمیدونید چی بگید ، این نوع دعا مسح خاصی رو به زندگی شما میاره که به شما کمک می کنه ارتباطات عمیق تری با خدا ایجاد کنید و آرامش و آسایش او رو تجربه کنید و راهنمایی هایش رو ایش ادریافت کنید.

سعید

   کتاب مقدس نمونه های زیادی از قدرت دعا کردن به زبان به ما ارائه می ده به عنوان مثال، در اعمال رسولان ، شاگردان از روح القدس پر شدن و “به زبانهای دیگر صحبت کردن، همانطور که روح آنها رو قادر می ساخت.” این یک نمایش قدرتمند از قدرت روح و نمونه ای بود از اینکه چگونه او می تونه به ما کمک کنه از طریق دعا با خدا ارتباط برقرار کنیم. به طور مشابه، در اول قرنتیان ، پولس رسول فرمود : دعا کردن به زبان ها، مؤمن را «ساخت» و «حضور خدا را برای کل کلیسا می آورد».

سحر

   همچنین مهمه که بدونیم دعا کردن به زبان فقط یک تمرین معنوی نیست. همچنین می‌تونه راهی برای رشد ایمان و ارتباط با خداوند باشه، زیرا به ما کمک می‌کنه از حضور و قدرت او آگاه بشیم .          پولس رسول  رسول در رومیان اینطور میگه که: “روح به ما در ضعف هامون کمک می کنه و با اونچه که کلمات نمی توانند بیان کنن برای ما شفاعت می کنه.” از طریق این نوع دعا، ما می تونیم ارتباط عمیق تری با پروردگارمون تجربه کنیم و قدرت معنوی به دست بیاریم ،

سعید

در عین حال، دعا کردن  به زبان باعث وحدت بین مؤمنان نیز میشه. وقتی همه ما در روح دعا می کنیم، همه ما همان قدرت و ارتباط با خدا رو تجربه می کنیم. دعاهای ما متحدتر و قدرتمندتر می شه چونکه روح با ما به زبانی صحبت می کنه که ما رو متحد می کنه ، این زبان عشق و ایمان و امیده و زبان خداست. همونطور که با هم به این زبان دعا می کنیم، همه ما می تونیم قدرت روح القدس رو تجربه کنیم و از نظر معنوی رشد کنیم. به این ترتیب، روح القدس می تونه به ما کمک کند تا با شور و حرارت بیشتری دعا کنیم …

سحر : 

در اعمال رسولان باب 11 آیه  15 ( پنطیکاست ). میخونیم که میگه :

    ” چون سخن آغاز کردم ، روح القدس بر آنها نازل شد، درست همان گونه که نخست بر ما نازل شده بود. ”  

بله. اونا روح القدس را در وجود خودشون دریافت کردند. .  احتمالا ایمانداران به زبانها سخن گفتند، درست مانند کسانی که در روز پنطیکاست از روح القدس برخوردار شدند و یا زمانی که روح القدس بر غیر یهودیان نازل شد یا مانند آنچه در مورد شاگردان یحیی اتفاق افتاد . وقتی سامریان، غیر یهودیان و ایمانداران عهد قدیم به کلیسا پیوستند، آن وحدت و یکپارچگی در کلیسا بنیان نهاده شد. از آن پس، یک قوم کلیسا که تشکیل یافته از یهودیان، غیر یهودیان، سامریان دورگه و مقدسان عهد عتیق بود، جملگی، ایمانداران عهد جدید را شکل می دادند . برای اثبات وحدت و یکپارچگی لازم بود آنچه در روز پنطیکاست برای یهودیان ایماندار اتفاق افتاده بود دوباره تکرار شود. حضور رسولان و نازل شدن روح القدس، که به طور خاص خود را در صحبت به زبانها نمایان می ساخت، جزیی از آن موارد تکرار شونده بود.

   عزیزان ، می دونیم که کلام خدا گفته : روحی که در ما ساکن است ، غیرت داره. در این جا نمی گه  عیسایی که در ما ساکن است بلکه روحی که در ما ساکن است. میدونیم  دو هزار ساله که عیسی مسیح در آسمانه و به دست راست خداوند نشسته. یادتونه روزی که عیسی مسیح به آسمان صعود کرد ، فرشتگان به شاگردان چی گفتند ؟ ! ” ای مردان جلیلی ، چرا ایستاده ، به آسمان چشم دوخته اید ؟ همین عیسی که از میان شما به آسمان برده شد ، باز خواهد آمد.به همین گونه که دیدید به آسمان رفت.

دوستان ، عیسای نجات دهنده ، برای ما غیرت دارد ، اما کسی که بعد از رفتن  عیسی مسیح و صعود او به آسمان ، بین ما آمد ، روح القدس است. روح القدس ذات الهی داره و به روش های  مختلفی که مسیحیان در نام مسیح ،  اونو صدا می زنند و ازش کمک می خوان ، به سراغ مسیحیان می ره و در زندگی روحانی اونا کار می کنه.

سحر : 

در متی اومده : 

” پس به شما می گویم ، هر نوع گناه و کفری که انسان مرتکب شود ، آمرزیده می شود ، اما کفر به روح ، آمرزیده نخواهد شد. هرکه  که سخنی بر ضد پسر انسان گوید ، آمرزیده شود ، اما هر که بر ضد روح القدس سخن گوید ، نه در این عصر و نه در عصر آینده ، آمرزیده نخواهد شد. “

سعید

   عیسی  مسیح بر فریسیان تاخت، چرا که آگاهانه و به عمد منکر اعمالی شدند که می دانستند از جانب خدا انجام شد.  شاید کسی که هیچوقت  با  قدرت و حضور الهی مسیح روبه رو نشده ، از روی جهالت، عیسی مسیح رو نپذیره ، اما آن هنگام که بی ایمانی جای خود را به توبۀ حقیقی بده  آمرزیده میشه.. حتی یک فریسی مثل  سولس طرسوسی نیز با وجودی که بر ضد پسر انسان سخن می گفت و پیروانش را جفا می رساند آمرزیده شد، چرا که بی ایمانی اش ناشی از جهل بود. برای آن فریسیان محال بود آمرزشی وجود داشته  باشد، چرا که آنها شاهدان دست اول معجزات مسیح بودند و میدانستند ادعاهای او حقیقت خداوند بود. با این حال، به روح القدس کفر میگفتند. اونا  کاملترین مکاشفۀ ممکن را نپذیرفته بودند.  گناهی که از زبان سرچشمه میگیرد و شاید در ظاهر کم اهمیت ترین گناه به حساب آید، در واقع، شرارتش به اندازۀ تمام شرارتی است که جهنم را در بر گرفته است  و هرگز بخشیده نمیشه. 

سحر:

در کتاب در کتاب مرقس اینطور آمدهآمده است : 

 ” پس وقتی شما را دستگیر می کنند  و تسلیم می نمایند ، ناراحت نشوید که چه بگویید ، بلکه آنچه در آن ساعت ، به وسیله ی روح القدس به شما گفته می شود ، همان را بگویید. چون اوست که سخن می گوید ، نه شما. “

 چه بگویید!!!. اگرچه  جفاها و ستم ها وحشتناک و ترسناک خواهند بود، اما ما  مسیحیان نباید پیش از وقوع آن حوادث دچار تشویش و دلهره بشیم.. چون  گوینده  من و شما نیستیم. ایمانداران به جای ترسیدن و پریشان شدن میتوانند با تکیه بر روح القدس آرام گیرند. روح القدس ما را هدایت می نماید و به ما کلامی عطا خواهد کرد تا در دفاع از ایمان خود به مسیح، به شکلی مناسب و موثر، سخن بگیم.

در در یوحنا چنین آمده آمده است : 

” من از پدر خواهم خواست. و او مدافعی دیگر به شما خواهد داد که همیشه با شما باشد.”

سعید : 

عیسی مسیح به منظور تسلی بخشیدن به شاگردان، بار دیگر، وعده میده که روح القدس خواهد آمد . در اولین مرتبه که از روح القدس سخن به میان آمد، بر قدرت حیاتبخش او تأکید شد و دومین مرتبه، از سکونت او سخن گفته شد  و سومین مرتبه به خدمت او در تعلیم دادن اشاره شد. خدمت روح القدس در قوت بخشیدن برای شهادت دادن  هم عنوان می شود. ً تقریبا، چهل روز و اندی پس از این گفتۀ عیسی، روح القدس در روز پنطیکاست نازل شد. هدف روح القدس این نیست که محکوم کند، بلکه اینه که انسان را متقاعد کنه  به نجات دهنده محتاج است. ِ پسر داوری را به همراهی پدر به انجام میرساند . روح القدس جلال مسیح را به قومش آشکار میکنه . روح القدس به رسولان و نویسندگان الهام میبخشید و آنها را هدایت میکرد تا کلام خدا را در عهد جدید مکتوب کنند.

در کتاب یوحنا چنین اومده:

” اما چون آن مدافع که از نزد پدر برای شما میفرستم بیاید ، یعنی روح راستی که از پدر صادر می شود ، او خود درباره ی من شهادت خواهد داد. و شما نیز شهادت خواهید داد. زیرا از آغاز با من بوده اید.” 

” اما چون آن مدافع که از نزد پدر برای شما میفرستم بیاید ، یعنی روح راستی که از پدر صادر می شود ، او خود درباره ی من شهادت خواهد داد. و شما نیز شهادت خواهید داد. زیرا از آغاز با من بوده اید.” 

سحر : 

پولس رسول در افسسیان این طور فرمود :

” روح قدوس خدا را که بدان برای روز رهایی مهر شده اید ، غمگین مسازید. “

 دوستان ، خدا زمانی  محزون  و ناراحت میشه که فرزندانش حاضر نباشن راههای گناه آلود گذشته رو کنار بذارنن و راه ِ های بر حق حیات تازه رو در پیش بگیرن . باید توجه داشت که محزون شدن روح القدس نشان میده که او یک شخصه. این نکات نیز گواهی میدن که روح القدس یک شخصه :  (حذف شود)مراقبت شخصی از ایمانداران ، اندیشه ، احساسات اراده ، سخن گفتن ، ملزم ساختن ، شفاعت کردن ، راهنمایی نمودن ، جلال دادن مسیح  و خدمت به خدا . اینها همه صفات روح القدس هستند. 

پس عزیزان ، بیایید با هم در روح دعا کنیم  تا انسانهایی که هنوز پی به حقیقت نجات و ماندن در عیسی مسیح نبردند و راههای گناه آلود و زندگی جاهلانه ی خودشونو کنار نگذاشتند  هر چی زودتر پی به حقیقت حیات ببرند و قلب خودشونو به عیسی مسیح تقدیم کنند. آمین. 

سعید : 

و پولس رسول در اول قرنتیان فرمود : 

” زیرا کیست که از افکار آدمی آگاه باشد ، جز روح خود او که در درون اوست ؟ بر همین قیاس فقط روح خدا است که از افکار خدا آگاه است.” 

آن حکمتی که نجات می بخشد و حکمت انسان قادر به درک آن نیست از جانب خدا بر ما آشکار میشه. خدا آن حکمت را از طریق مکاشفه دادن ، الهام بخشیدن و روشنگری  و عطا نمودن بر ما آشکار می سازه .مکاشفه و الهام بخشیدن به کسانی عطا شد که کتاب مقدس رو  مکتوب نمودند.  روشنگری به همۀ ایماندارانی عطا میشود ِ که جویای شناخت و درک آن حقیقت ِ مکتوب الهی هستند. در هر سه مورد، این روح القدس است ِ که عامل الهی به انجام رسیدن آنها است خدا حقیقت نجاتبخش خود را به واسطۀ روح القدس آشکار نموده است . فقط روح القدس چنین صلاحیتی دارد، زیرا او از هر آنچه خدا میداند آگاه است، چرا که خودش خدا است. به واسطۀ این الهام الهی، اندیشه های روحانی جای خود را به واژگان روحانی دادند تا حیات بخشند . روح القدس با روشنگری بخشیدن به ذهن مقدسان ایشان را قادر می سازد کلام خدا را درک نمایند و به ایشان توانایی می بخشد حقیقت الهی را تشخیص دهند یعنی همان حقیقتی که مردگان روحانی قادر به درکش نیستند. روشنگری به این معنا نیست که همه چیز را میدانیم و دیگر به معلمان احتیاج نداریم و یا برای درک حقیقت الهی نباید کوشش و تلاش کنیم 

سحر

”  آیا نمیدانید که معبد خدایید !  و روح خدا در شما ساکن است ؟ اگر کسی معبد خدا را خراب کند ، خدا او را هلاک خواهد کرد. زیرا معبد خدا مقدس است. و شما آن معبد هستید. “

 این هشداری است جدی به هر کسی که تلاش می کنه  در عمارت کلیسا، که زیربناش مسیح است، اگر اگر خرابکاری کند یا آن را نابود بسازه . خدا او را به هلاکت خواهد رساند. 

سعید:

” آیا نمیدانید که بدن شما معبد روح القدس است که در شماست و او را از خدا یافته اید. و دیگر از آن خود نیستید ؟ به بهایی خریده شده اید؛ پس خدا را در بدن خود تجلیل کنید. “

از آن خود نیستید. بدن فرد مسیحی به خداوند تعلق دارد  و عضوی از مسیح است و معبد روح القدس می باشد   ِ زنا و هر گناه دیگری که ایمانداران مرتکب ِ شوند در محراب قدس الاقداس صورت میگیرد، یعنی در جایی که محل سکونت خدا است. 

 و در دوم قرنتیان پولس می گوید:

”  خداوند روح است و هر جا روح خداوند باشد آنجا آزادی است. ”  

خداوند روح است. یهوه در عهدعتیق همان خداوندی است که در عهدجدید انسانها را به واسطۀ روح القدس نجات میبخشد.  هم در عهد عتیق هم در عهد جدید،  یک خدا عمل میکند. آنجا آزادی است. منظور آزادی از گناه و آزادی از تلاش بیهوده برای رعایت مطالبات شریعت است، چرا که انسانها می پنداشتند با رعایت شریعت میتوانستند عادل و بیگناه گردند. ایمانداران  ، دیگر در ِ اسارت محکومیت شریعت و سلطۀ شیطان نیستند(حذف شود). 

سعید

و در رومیان می فرماید :

” و این امید به سرافکندگی ما نمی انجامد ، زیرا محبت خدا توسط روح القدس که به ما بخشیده شد ، در دلهای ما ریخته شده است.”

 محبت خدا به ما با چنان سخاوتمندی سرازیر شده است که از دل ما لبریز میباشد. در اینجا، پولس از جنبه های مشهود ایمانی ما در مسیح به جنبه های درونی و شخصی تر تمرکز میکند. خدا در دل ما این یقین را نهاده است که به او تعلق داریم، زیرا آن کسی را محبت میکنیم که نخست او ما را محبت نمود روح القدس به بهترین شکل شهادت می دهد خدا ما را دوست دارد.

سحر

تیطوس باب 3 آیات 5 و 6 نیز این طور می فرماید :  

” ما را نه به سبب کارهای نیکویی که کرده بودیم ، بلکه از رحمت خویش نجات بخشید ، به غسل تولد تازه و نو شدنی که از روح القدس است.که او را به فراوانی بر ما ریخت/ به واسطه ی منجی ما ، عیسی مسیح. ” 

 نه به سبب اعمال. نجات و رستگاری هرگز با انجام اعمال مذهبی به دست نمی آید . محض رحمت خود. تطهیر الهی از گناهان و عطای حیات تازه، حیاتی که روح القدس بانی آن است، حیاتی که از روح القدس قوت میگیرد و به قدرت روح القدس محفوظ میماند، جملگی موهبتهای نجات ابدی هستند که برای فرزندان و ِ وارثان خدا  مهیا گشته است. این مفهوم تولد تازه است . تازگی که از روح القدس است. روح القدس عامل و عطاکنندۀ تولد تازه است. به دولتمندی. وقتی ایمانداران نجات مییابند، روح مسیح آنها را به حدی برکت می دهد که در شماره نمی گنجد.

سعید

یهودا  هم این طور بیان می کند: 

” اما شما ای عزیزان ، خویشتن را بر ایمان بس مقدس خود بنا کنید و در روح القدس دعا نمایید. و خود را در محبت خدا نگاه دارید ، در همان حال که منتظر رحمت خداوند ما عیسی مسیح هستید تا شما را به حیات جاویدان رهنمون گردد.”

   دوستان روح القدس با دادن راهنمایی، قدرت و حکمت به ما کمک می کنه دعا کنیم. او بهمون کمک می کنه تا بدونیم برای چه چیزی دعا کنیم و چطور دعا کنیم. او کمکمون میکنه تا اراده خدا را درک کنیم و بدونیم چه چیزی باید بخواهیم.

روح‌القدس به ما کمک می‌کنه در هنگام دعا، متمرکز و هماهنگ با خدا بمونیم. بهمون کمک میکنه تا در دعاهایمان صادق باشیم و در دعاهایمان پایدار باشیم. مهمه که به یاد داشته باشیم که نمی تونیم بدون کمک روح القدس دعا کنیم. او کسیه که به ما کمک می کند تا در دعا با خدا ارتباط برقرار کنیم.

سحر

روح القدس کسیه که به ما کمک می کنه تا عشق خود رو به خدا ابراز کنیم و به او اعتماد کنیم و تسلیم اراده او باشیم. او به ما شهامت مقابله با گناه و اعتراف به اون رو در نزد خدا با قلبی مشتاق می ده ،  بهمون کمک میکنه تا به خوبی خدا اطمینان داشته باشیم و نگرانی های خودمون رو به او بسپاریم .

روح القدس به ما کمک می کند تا افکار خود را بر خدا و وعده های او متمرکز کنیم. او به ما آرامش می ده، تشویقمون می کنه و یادآوری می کنه که خدا با ماست. او به ما کمک می‌کنه تا ایمان رو توسعه بدیم و به وعده‌های خدا اعتماد کنیم، مهم نیست که چقدر به ظاهر غیرممکن یا بعید به نظر می‌رسه. روح القدس به ما قدرت می ده که به راه خودمون ادامه بدیم ، حتی زمانی که در حال مبارزه هستیم.

در واقع روح القدس منبعی ارزشمند از قدرت و هدایته. 

سعید

او بزرگترین متحد ما در دعاست و برای عمیق تر شدن روابطمون با خدا ضروریه. از طریق دعا، ما می‌توانیم از  یاری و راهنمایی روح‌القدس آگاه باشیم واز او کمک بگیریم. او به ما کمک میکنه تا اراده خدا را به درستی درک کنیم و با معنا و قدرت دعا کنیم. حضور و تأثیر روح القدس برای ما بسیار ارزشمنده، چون ما تلاش می کنیم تا خدا رو صادقانه جستجو کنیم.

و تجربه حضور خدا رو در زندگیمون بهتر درک کنیم

و برای دسترسی به این قدرت الهی، ابتدا باید باور کنیم که او قادره از طریق ما کار کنه. باید ایمان داشته باشیم که او دعای ما رو مطابق میل و صلاح خود مستجاب میکنه. و سپس، همونطور که دعا می کنیم، با اتکا به کمک و راهنمایی روح القدس، شروع به دیدن معجزات در زندگی خود خواهیم کرد.

سحر

امروز میخوام بهت بگم :

دوست عزیزم تو معبد خداوند هستی 

در مزمور ۲۷ آیه ۴ اینطور نوشته شده : «تنها خواهش من از خداوند اين است كه اجازه دهد تمام روزهای عمرم در حضور او زيست كنم و در خانهٔ او به او تفكر نمايم و جمال او را مشاهده كنم.» 

دوست خوبم این رو بدون  یک مکانی هست که تو محافظت میشی و هیچ چیزی نمیتونه بهت آسیب برسونه!

و اون مکان خانه ی خداست؛ جایی که داوود اشتیاق داشت در تمام روزهای عمرش، اونجا زندگی کنه، چون پر از آرامشه…

سعید

اما این مکان کجاست؟

پولس رسول در اعمال رسولان  اینطور میگه :

“خدایی که جهان و هر آنچه در آن است آفرید، مالک آسمان و زمین است و در معابد ساخته ی دست بشر ساکن نمی شود.”

پس واقعا  او در کجا ساکنه؟  در تو، دوست عزیز

تویی که ساخته ی دست خداوند هستی.

کتاب مقدس در اول قرنتیان  به تو میگه: «آيا هنوز پی نبرده‌ايد كه همهٔ شما با هم، خانهٔ خدا هستيد و روح خدا در ميان شما، يعنی در اين خانه ساكن است.»

تو معبد خدا هستی!

بنابراین موندن در خانه ی خدا یعنی خوش آمد گویی به روح پاک خدا. 

او به درون تو اومده و درون تو رو برای ساکن شدن برگزیده. 

خدا همینجاست در درون تو!  تو خانه ی او هستی و حضور عالی او تا ابد در تو ساکن خواهد ماند! 

آیا این بی نظیر نیست؟

تو معبد خداوند هستی، و روح او در تو ساکن است!

و چقدر نیکو و شکر برای وجودت!

در خداوند نیکو باشید و نیکوییی،  نصیب قلب قشنگت  باشه

تا درودی دیگر بدرود 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]