وقت دعا 21

دعا برای آرامش پس از مرگ عزیزان  

سعید : 

عیسی جان، ای خداوندم، به حضور تو آمده‌ام و خواسته‌هایم را به تو می‌گویم تو که شنوایِ شنواها و بینایِ بیناها هستی. خداوندم عیسی جان می‌طلبم مرا در انجام هر عمل نیکو غیور بسازی و قدرت عطا کنی تا هر کاری را به خاطر نام تو انجام دهم نه به خاطر انسان، خداوندم عیسی جان می‌طلبم در کار تو مشغول و پایدار باقی بمانم تا زمانی که تو بازگردی؛ می‌دانم که من بدون تو ضعیف هستم و قدرت انجام اراده‌ات را ندارم، امروز در حضور تو خود را فروتن می‌کنم و حضور و قوت روح‌القدس را می‌طلبم. مسیح جان راه شاگردی و بودن در حضورت را به من بیاموز. در نامت می طلبم. آمین.

با درود خدمت شما دوستان هم دل و یاران همراه همیشگی برنامه ی وقت دعا. سعید هستم  / به اتفاق همکارم سحر / در خدمت یکایک شما بزرگواران و اندیشمندان الهیات مسیحی هستیم. 

سحر : درود عزیزان/  خوشرنگ ترین روز  دنیا رو با لحظه هایی پر از شادی براتون آرزو میکنم /  سحر هستم  و بسیار خرسندم که به اتفاق همکارم / سعید / مهمون خونه های  دل پرمهر و با محبت شما هستیم. و قول می دم که این هفته کتاب مقدس برادر سعید رو بیارم. / این فرزند خدا / یک ماهه که  منتظر کتابه. / 

دوستان

   اگه یه عزیز مهربون رو از دست داده باشیم /  گذروندن لحظات  / خیلی سخت و ناگوار میشه / . فقدان حضور اون عزیز از دست رفته و یاد و خاطراتش / ما رو آزار می ده./ / ببینیم  رب الارباب ما / عیسی مسیح درد از دست دادن عزیزان رو چطور تحمل  کرد / در یوحنا باب 11 آیات 1 تا 44 ، این طور نوشته شده که /  عیسی مسیح یکی از دوستان عزیز خودش /  به نام ایلعازر رو از دست می ده و  در غم دوست خودش گریه می کنه.  / / / عیسی مسیح فرمود :  «آن كسی كه مردگان را زنده می‌كند و به ايشان زندگی می‌بخشد، من هستم. هر كه به من ايمان داشته باشد، اگر حتی مانند ديگران بميرد، بار ديگر زنده خواهد شد» (یوحنا فصل 11 آیه 25). عیسی مسیح با رستاخیز خودش بر مرگ غلبه کرد./ عزیزان /  برای ما مسیحیان آگاهی از این حقیقت که مرگ جسمانی /  پایان زندگی نیست و این موضوع برای ما کاملا روشنه که با عیسی مسیح در آسمان خواهیم بود. / در یوحنا اومده که: ” کسانی که به عیسی مسیح نجات دهنده ایمان می آورند زندگی ابدی خواهند داشت ”   و همین طور در مکاشفه باب 21 آیات 1 تا 4  اینطور اومده :  “خداوند جایی را برای ما فراهم کرده که دیگر مرگ، اشک و درد در آن وجود ندارد “

سعید : 

    ما می دونیم که عزیز از دست رفته ی ما در آسمون و کنار رب الارباب / عیسی مسیح حضور داره/ اما نبودن اون در بین ما خیلی ما رو ناراحت می کنه./  اشک ریختن و گریه برای دوری از اون عزیز/ بای تسکین روح و قلب و جان خوبه. اما چقدر خوبه که ما درد و رنج خودمونو به خدای خودمون اعلام کنیم. /  و  خودمونو به خدا بسپاریم و به محبت او و اینکه به ما آرامش می ده ایمان داشته باشیم / از خدا برای قلبمون / طلب آرامش کنیم و در راز ونیاز با خدای خودمون باشیم./ . باید خاطرات خوب رو مرور کنیم و برای آرامش روح اون عزیز هم از خدا کمک بخوایم./ / از زمان حضور اون عزیز با دیگران حرف بزنیم و از او به نیکی یاد کنیم./ 

سحر : 

    همه می دونیم که خداوند سرچشمه ی نیکویی و آرامش درونی ماست. /  باید  به درگاه  خداوند دعا کنیم و از او طلب آرامش داشته باشیم./  کتاب مقدس در دوم قرنتیان  می گوید،  ” خداوند خدای مهربانی هاست و به ما در همه شرایط سخت آرامش می دهد  ،  مطمئن باشید که خدا شما را دوست دارد و درد و رنج شما را درک می کند. به پناهگاه خداوند پناه ببرید، جایی که به آرامش واقعی خواهید رسید .”

سعید : 

   دوستان عزیز / همه میدونیم /  خداوند ما خداوند آگاهیه و هممون مطمئن هستیم که او در زندگی تک تک ما حضور داره./ پس همین آگاهی و حضور خداوند / برای تسلی ما کافیه/ بیایید نگاهی به مشکلات  زندگی ابراهیم/ موسی/ یوسف / داود / ایوب / ارمیا / استیفان / پولس و یوحنا بیندازیم/ حتی در تلخ ترین لحظات زندگی /  قوت و نیکویی خداوند با اونا همراه بود..

سحر :

    دوستان / خداوند مشکلات زندگی و سوگواری ها رو می بینه و اونا رو در دستان خودش داره. / خداوند ما خدایی هست که صدای مظلومان رو میشنوه ///. سوال عمیقی رو فرد از خدای خودش می پرسه که چرا باید این عزیز من / از دنیا می رفت !!!  کلام خداوند در رومیان این طور پاسخ می ده : ” همه می دانیم که به جهت آنانی که خدا را دوست می دارند و بر حسب اراده ی او خوانده شده اند / همه چیزها برای خیریت ایشان با هم در کار می باشند. ” 

سعید :

 

   و در ادامه می فرماید : ” زیرا یقین می دانم که دردهای زمان حاضر نسبت به آن جلالی که در ما ظاهر خواهد شد هیچ است.  زیرا که انتظار حقیقت منتظر ظهور پسران خدا می باشد. زیرا خلقت / مطیع بطالت شد/ نه به اراده ی خود / بلکه به  خاطر او که آن  را مطیع گردانید / در امید که خود خلقت نیز از قیذ فساد خلاصی خواهد یافت تا در آزادی جلال فرزندان خدا شریک شود./ زیرا می دانیم که تمام خلقت تا الان با هم در آه کشیدن و درد زه می باشند. و نه این فقط / بلکه ما نیز که نوبر روح را یافته ایم / در خود آه می کشیم در انتظار پسرخواندگی یعنی خلاصی جسم خود. زیرا آن چه کسی بیند / چرا دیگر در امید آن باشد./ اما اگر امید چیزی را داریم که نمی بینیم / با صبر انتظار آن را می کشیم. و همچنین روح نیز ضعف ما را مدد می کند/ زیرا که آن چه دعا کنیم به طوری که می باید نمی دانیم./ لکن خود روح برای ما شفاعت می کند به ناله هایی که نمی شود بیان کرد ( رومیان باب 18 آیات 8 تا 26 ).

سحر : 

   پولس آنچه که  به عنوان  ” ناامیدی و آه ” عنوان می کنه / میتونه به تجربه ی تلخ و افسردگی و غم و گریه / اشاره داشته باشه. / سوگ از دست دادن عزیزان / در واقع یک بحران روحانیه/  بحرانی فراتر از سوالات ذهن و درک ما. 

کلام خدا به ما میگه سوگواری ما روزی به پایان می رسه. / خوشا به حال ماتمیان / زیرا ایشان تسلی خواهند یافت./ اگه در فقدان عزیزانمون / احساس کنیم تمام وجودمون رو از دست دادیم/ هنوز ایمان و محبت و امید باقی ست. 

سعید : 

    عزیزان/ سوگواری برای عزیزان / می تونه بحران روحی باشه. / آزمایشی برای ایمان ما. / وقتی شخص داغدار نا امیده و حتی خشم خودشو نسبت به خدا اعلام می کنه / ایمانش دچار بحران میشه. /   دوستان  ، خداوند / هرگز ایمانداران خودشو رها نمی کنه و محبت خودشو به فرزندان خودش ابراز می کنه / در کلام خدا چنین کلمات تسلی دهنده ای به ما گفته شده : ” کیست که ما را از محبت مسیح جدا سازد ؟ آیا مصیبت یا دلتنگی یا جفا یا قحط یا عریانی یا خطر یا شمشیر؟ چنان که مکتوب است که  به خاطر تو تمام روز کشته و مثل گوسفندان ذبحی شمرده می شویم . ” 

سحر : 

     در عهد عتیق هم می بینیم که خداوند وجود خودش رو به شخص هدیه می ده. / یعنی ارتباط دائمی خودش با شخص / خداوند در رنج های ایوب / حضور خودشو به ایوب نشون داد/ خداوند به اشعیا هم حضور خودشو نشون داد./ به یوسف  در زمانی که با او بدرفتاری می شد/ به داود زمانی که تحت جفا قرار داشت./ 

    امید مسیحی مانع از این میشه که غم و اندوه سوگ عزیزان / تبدیل به مشکل مخرب بشه./ برای مثال / مرگ برای اونایی که هیچ امیدی ندارند همیشه فقدانی جبران ناپذیره. امید به همراه ایمان و محبت می تونه فقدان های زندگی رو به عنوان بخشی از چرخه ی اجتناب ناپذیر این زندگی تفسیر کنه./  دوستان / قصه ی زندگی یکایک ما / توسط خداوند نیکو/ نوشته می شه و ما با حضور او / شادی رو در آغوش می کشیم.  در کتاب ارمیا این طور آمده : ” آنگاه  باکره ها به رقص  / شادی خواهند کرد و جوانان و پیران با یکدیگر /. زیرا که من ماتم ایشان را به شادمانی مبدل خواهم کرد و ایشان را از دردی که کشیده اند تسلی داده / فرحناک خواهم گردانید. ” ( ارمیا باب 31 آیات 12 و 13 ). 

سعید : 

    دوستان / خدا خودش به ما وعده داده که ترکمون نمیکنه./ در کلام خودش به ما تعلیم داده شد که در دنیای پر از گناه و پر از بی عدالتی زندگی می کنیم./ قطعا زندگی عیسی مسیح بر روی زمین نمونه ی خوبی برای نشان دادن این واقعیت هست که چقدر زندگی بر این زمین و تجربیات بشری / ناعادلانه است./ زمانی که واقع گرایانه به سوگواری خودمون فکر کنیم و به طبیعت اطراف واقع بین باشیم/ انعطاف بیشتری از خود نشون می دیم/ و ایمانمون تقویت میشه . 

سحر: 

    عزیزان / در کلام خدا این طور اومده : 

برای هر چیز زمانی است و هر مطلبی را زیر آسمان وقتی است./ وقتی برای ولادت و وقتی برای موت / وقتی برای غرس نمودن و وقتی برای کندن غرس شده / وقتی برای بیماری و وقتی برای شفا / وقتی برای منهدم ساختن و وقتی برای بنا نمودن / وقتی برای گریه و وقتی برای خنده / وقتی برای ماتم و وقتی برای رقص. / رفتن به خانه ی ماتم بهتر از رفتن به خانه ی  ضیافت است. / زیرا که این آخرت همه ی مردمان است و زندگان این را در دل خود می نهند. / حزن از خنده بهتر است / زیرا که از غمگینی صورت / دل اصلاح می شود./ 

سعید : 

     دوستان / به یاد داشته باشیم که در سوگ و غم از دست دادن  عزیزان بودن / نشونه ی بی ایمانی نیست. ایمان در وجود ما می تونه الهام بخش شادی باشه و ایمان مسیحی / ما رو در پس فراز و نشیب های زندگی بلند می کنه./  عیسی مسیح فرمود : 

” آمین . آمین  به شما می گویم که شما گریه و زاری خواهید کرد و جهان شادی خواهد کرد. شما محزون می شوید / لکن حزن شما به خوشی مبدل خواهد شد. ”   

سحر : 

    خداوندا / برای تو انتظار می کشیم./  تو پدر رحمت ها و خدای دلگرمی ها هستی / که به ما در همه ی سختی ها / دلگرمی  می بخشی. / خداوندا / تو می میرانی و زنده می کنی / به گور می بری و برمی خیزانی./ حتی اگر از تاریک ترین وادی نیز بگذرم / از بدی نخواهم ترسید / زیرا تو با منی./عصا و چوبدستی تو قوت قلب من است./ روح خود را به تو می سپارم / تو مرا فدیه کرده ای / ای یهوه خدای امین. 

دوستان / به پایان این قسمت از برنامه ی وقت دعا رسیدیم. با آرزوی ساعاتی پر برکت برای یکایک شما/ تا دیداری دیگر بدرود.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]