وقت دعا  (  7  )-”   نگرانی  “

سحر:

یک سلام دیگه خدمت همه ی شما شنوندگان و همراهان همیشگی وقت دعا / امروز اینجاییم تا با تمام دل و جان اونچه که در فکر و قلبمون میگذره به حضور خداوند بیاریم و با او همچون جان خویش سخن بگیم و از او که  بی انتها مشتاق حضور ماست بشنویم زیرا که تو خداوند گفتی همه ی نگرانیهای خود را به من بسپارید که من به فکر شما هستم … امروز همراه با همکار برادر سعید در خدمتتون هستیم …

سعید :

شکرت خداوندا که زندگی ما را در خودت مبدل ساختی. شکرت  که با عدالتت، عدل و انصاف را برقرار میسازی و ما را با ترازوی عدالت خود میسنجی و حتی ذره ای بدون خواست و اراده تو، جابجا نخواهد شد

درود خدمت همه ی شما همراهان عزیز و محبوبان دل خداوند ….

اگر اینطور بشه چی ؟ اگر اونطوربشه چی ؟  حتما تا حالا خیلی با این سوالا روبرو شدیم و این اولین قدم در فرورفتن در نگرانی هاست . 

ریم، نگرانی یعنی عدم توکل به خالق کل هستی . 

و باید نگرانی‌هامون رو به کسی بسپاریم که می‌تونه کاری دربارۀ اونها انجام بده، و اونوقته که نگرانی هامون  رو شکست دادیم . این معنای این نیست از مسئولیت خودمون شونه خالی کنیم نه بلکه باید بدانیم که چه زمانی از تلاش دست برداریم و بگذاریم خدا وارد عمل بشه. بیاید ببینیم کتاب مقدس در اینباره چی میگه 

سحر :

در متی باب شش در آیات 25 تا 36 میگه  :

پس به شما می گویم که نگران زندگی خود نباشید که چه بخورید یا چه بنوشید. ونه نگران بدن خود که چه بپوشید. آیا زندگی از خوراک و بدن از پوشاک مهمتر نیست ؟  پرندگان آسمان را بنگرید که نه می کارند و نه درو می کنند و نه در انبار ذخیره می کنند و پدر آسمانی شما  به آنها روزی می دهد.آیا شما بس با ارزش تر از آنها نیستید؟ کیست از شما که بتواند با نگرانی ، ساعتی به عمر خود بیفزاید ؟ و چرا برای پوشاک نگرانید؟ سوسن های صحرا را بنگرید که چگونه نمو می کنند. نه زحمت می کشند و نه می ریسند. به شما می گویم که حتی سلیمان نیز با همه ی شکوه و جلالش همچون یکی از آنها آراسته نشد. پس اگر خدا علف صحرا را که امروز هست و فردا در تنور افکنده می شود  ، اینچنین می پوشاند ، آیا شما را ای سست ایمانان به مراتب بهتر نخواهد پوشانید؟  پس نگران نباشید و نگویید چه بخوریم و چه بنوشیم و یا چه بپوشیم. زیرا اقوام بت پرست  در پی همه ی این گونه چیزهایند.اما پدر آسمانی شما می داند که بدین همه نیاز دارید.بلکه نخست در پی پادشاهی خدا و عدالت او باشید.آنگاه همه ی اینها نیز به شما داده خواهد شد. پس نگران فردا نباشید ، زیرا فردا نگرانی های خود را خواهد داشت. مشکلات امروز برای امروز کافی است.! 

ما هم  با دلی پر شور ، دعا می کنیم که ،  در پی پادشاهی و ملکوت خدا و عدالت او باشیم تا خداوند قادر مطلق ، نگرانی های زندگی را از ما بر داره. ما هم گنج خودمون رو در آسمان ذخیره کنیم و نه در زمین. آمین.

دوستان به این موضوع دقت و توجه داشته باشید اونچه که خداوند  در کلامش گفته و تک تک آیاتی در کلام خداوند آمده میتونه دعا برای مقدسین باشه. چون دعا هم اشاره به آیات خداوند داره و با اعتماد به کلام خداوند انجام میشه و با ایمان به کلام خداست که دعا انجام میشه. و آیات کتاب مقدس همگی دعاست و ما با خواندن آیات به حضور خداوند دعا میکنیم و دعا کلید ورود به صحن های مقدس خداست عزیزان   

سعید :

 

بذری که در میان خارها کاشته شده ، کسی است که کلام را می شنود ، اما نگرانی های این دنیا و فریبندگی ثروت ، آن را خفه می کند و بی ثمر می سازد. اما بذری که در زمین نیکو کاشته شد ، کسی است که کلام را می شنود و آن را می فهمد و بارور شده ، صد ، شصت و یا سی برابر ثمر می آورد. 

 عیسی مسیح  بسیاری از مسائل را با مثل تعلیم می داد.مثل یک حکایت ساده است که حقیقت روحانی را به تصویر میکشد. انسانی که درک روحانی داشته باشه میتونه مثل ها رو درک کنه.  در این مثل که به مثل برزگر معروف است در واقع موعظه ی کلام خداست. بذر همون کلام خداست. که در انواع مختلف زمین پاشیده می شود. این زمین ها قلب مردم است. چهار نوع قلب در پذیرش بذر . قلب من و شما کدوم نوع از این زمین هاست.؟ ! 

در یوحنا باب 14 و در آیه ی 1 می فرماید :

 دل شما مضطرب نباشد . به خدا ایمان داشته باشید. به من نیز ایمان داشته باشید. ..و در همین باب در آیه ی 27 می فرماید که:  برای شما آرامش به جا می گذارم. آرامش خود را به شما می دهم.آنچه به شما می دهم ، نه چنان است که جهان به شما می دهد. دل شما مضطرب  و هراسان نباشد.

راه زدودن تشویش و اضطراب و نگرانی از قلبمان چیست ؟ بله. از طریق ایمان آوردن و اعتماد کردن به خدا و عیسی مسیح.

در مرقس باب 13  و در آیه ی 11 می فرماید : 

پس هرگاه شما را گرفتار کنند و به محاکمه کشند ، پیشاپیش نگران نباشید که چه بگویید ، بلکه هر آنچه در آن زمان به شما داده شود ، آن را بگویید. زیرا گوینده شما نیستید ، بلکه روح القدس است. 

وقتی موعظه می کنیم و همه ی امت ها را به شاگردی دعوت می کنیم ، عیسی با ماست.یعنی روح القدس او با ماست. وقتی با مشکلات دست و پنجه نرم می کنیم، روح القدس به یاری ما می آید. بسیاری از مسیحیانی که به خاطر شهادت دادن در مورد مسیح دستگیر شدند ، می توانند شهادت دهند که روح القدس گوینده ی جملات شهادت آنها به دیگران  است.

سحر :

دوستان آیات کلام چنان زیباست که هر کدوم از اونهارو که میخونی جانت رو تازه میکنه و برامون خبر و  پیغامی خوش از جانب خداوند داره 

در دوم قرنتیان باب 9  و در آیه ی 8 آمده :

و خداوند قادر است  هر نعمت را برای شما بس فزونی بخشد تا در همه چیز همواره همه ی نیازهایتان  برآورده شود. و برای انجام هر کار نیکو ، به فراوانی داشته باشید.

چه وعده و اطمینان عالی ! خدا را به خاطر سخاوت نیکویی که داره شکر.

و نیز در یوحنا باب 16 آیه ی 33 میگه  : 

و اینها را به شما گفتم تا در من آرامش داشته باشید. در دنیا برای شما زحمت خواهد بود.اما دل قوی دارید. زیرا من بر دنیا غالب آمده ام. 

عیسی مسیح فرمود در جستجوی سلامتی خود در جهان نباشید. سلامتی فقط از او سرچشمه میگیرد. آرامش و سلامتی ما در عیسی مسیح است.درسته که زحمت ما در این جهان است اما این زحمت هرگز نمی تونه سلامتی ما رو از ما بگیره. چون عیسی بر جهان غالب آمد. عیسی بر حاکمیت و قدرت شیطان پیروز شد. عیسی می فرماید: من بر دنیا غالب آمده ام. او می دانست که مردان شریر همان شب آمده و او را دستگیر خواهند کرد و روز بعد به صلیب خواهد رفت.اما جهان نمی توانست بر او پیروز بشه. صلیب نشانه ی پیروزی بر شیطان بود. پس هر زمان که زحمات دنیوی به سمت ما میاد ، باید با دلی قوی و به واسطه ی روح القدس در درون خود ، به جنگ با شیطان بریم و بر نگرانی و ترس غلبه کنیم. دعا کنیم در نام خداوند عیسی مسیح تا مثل او در این نبرد بر شک و گناه هم پیروز بشیم. آمین.

در اول پطرس باب 5 آیه ی 7 آمده : 

همه ی نگرانی های خود  را به او بسپارید زیرا او به فکر شما هست. 

پطرس می گوید در سختی ها و نگرانی های زندگی ، ناراحت نباشید.تمام افکار و وجود خودمون رو به خدا بسپاریم.به خدا اطمینان کامل داشته باشیم.او به ما سلامتی فکر و روح خواهد داد.سلامتی  در خداوند مافوق سلامتی عقل و فهم و درک ماست.و دل و جان ما رو سرشار از لطف و محبت خود خواهد نمود. خداوند در تمام لحظه های زندگی با ما خواهد بود و ما را رها نخواهد کرد. آمین.

سعید :

در فیلیپیان باب 4 آیات 6 و 7 می گوید : 

برای هیچ چیز نگران نباشید . بلکه در هر چیز با دعا و استغاثه ، همراه با شکرگزاری ،  درخواست های خود را به خدا ابراز کنید. بدین گونه ، آرامش خدا که فراتر از  تمامی عقل است ، دلها و ذهن هایتان را در مسیح عیسی محفوظ نگاه خواهد داشت.

نگرانی و فکر کردن به مسائل دنیوی ، نشانه ای از عدم وجود ایمان به خداست.پس نگرانی دائم ، میتونه گناه باشه.خداوند ، پدر آسمانی ما ، به ما آرامشی میده که قابل وصف نیست. خداوند تمام نیازهای ما رو می دونه. اگه ما نیازی داشته باشیم باید از او تقاضا کنیم البته با ایمان راسخ و با شکرگزاری در دعاهایمان.خداوند دعاهای ما رو می شنوه و جواب می ده.

در رومیان باب 8 آیات 28 تا 39 رو میخونیم : 

می دانیم در حق آنا که خدا را دوست می دارند و بر طبق اراده ی او فراخوانده شده اند ، همه ی چیزها با هم برای خیریت در کار است. زیرا آنان را که از پیش شناخت ، ایشان را همچنین از پیش معین فرمود تا به شکل پسرش درآیند. تا  فرزند ارشد از برادران بسیار باشد. و آنان را که از پیش معین فرمود ، همچنین فرا خواند ، و آنا را که فرا خواند ، همچنین پارسا شمرد . و آنان را که پارسا شمرد ، همچنین جلال بخشید.  در برابر همه ی این ها چه می توانیم گفت ؟ اگر خدا با ماست ، کیست که بتواند بر ضد ما باشد؟ او که پسر خود را دریغ نداشت ، بلکه او را در راه همه ی ما فدا ساخت. آیا همراه با او همه چیز را به ما نخواهد بخشید؟ کیست که برگزیدگان خدا را متهم کند؟ خداست که آنها را پارسا می شمارد !  کیست که محکومشان کند؟ مسیح عیسی که مرد ، بلکه برخیزانیده نیز شد و به دست راست خداست. اوست که برای ما شفاعت می کند ! کیست که ما را از محبت مسیح جدا سازد ؟ سختی یا فشار یا آزار یا قحطی یا عریانی یا خطر یا شمشیر؟ چنانکه نوشته شده است :  ” ما همه ی روز ، به خاطر تو به کام مرگ می رویم و همچون گوسفندان کشتاری شمرده می شویم . ”  به عکس ، در همه ی این امور ، ما برتر از پیروزمندانیم ، به واسطه ی او که ما را محبت کرد. زیرا یقین دارم که نه مرگ و نه زندگی ، نه فرشتگان و نه ریاست ها ، نه چیزهای حال  و نه چیزهای آینده ، نه هیج قدرتی ، و نه بلندی و نه پستی ، و نه هیچ چیز دیگر در تمامی خلقت ، قادر نخواهد بود ما را از محبت خدا که در خداوند ما مسیح عیسی است ، جدا سازد.

سحر :

در مزامیر باب 94  در آیه ی 19 می فرماید : 

در کثرت غصه های دل من ، تسلی های تو دلم را شادمان می سازد. 

ما انسان ها در زندگی روزمره خود ، به دلایلی زمینی و زودگذر ،  برای مسائلی که از آنها رنج می بریم ، غم و غصه رو در دل خودمون پرورش می دیم.

ولی  اگه به خدا ایمان داشته باشیم و اعتماد به وعده های او ، سر لوحه ی فکریمون باشه ، اون وقت کلام خدا خدا میتونه ما رو از این درد و رنج و نگرانی و غصه نجات بده. و درخداوند ، شاد و مسرور باشیم.

و باب 37 مزامیر آیه ی 5  اینطورگفته شده  : راه خود را به خداوند بسپار. و بر او توکل کن. که او عمل خواهد کرد. 

راه زندگی ما مسیحیان ، راه روشن و پر نوری است. نور راه ما ، عیسی مسیح است که بر تاریکی پیروز شد و راه سعادت و رسیدن به ملکوت خدا رو برای ما هموار کرد. ما از قلمرو شیطان ازاد شدیم و اکنون در ملکوت خدا زندگی میکنیم. در پادشاهی خدا ، راه راه روشن است. دستان خداوند در دستان ماست و هرگز راه را گم نخواهیم کرد.به او توکل می کنیم و به وعده هایش ایمان و اعتقاد و اعتماد داریم.

در مزامیر باب 23 آیه ی 1 نیز آمده که : تا خداوند شبان من است ، محتاج به هیچ چیز نخواهم بود.

 عصا و چوبدستی  این شبان اعظم ، قوت قلب ماست. همه ی امورات خودمون رو به این شبان می سپاریم و به وجودش بر خودمون میبالیم. توکل و سرسپردگی به او ، ایمان ماست.باید به کلامش گوش بدیم و از او اطاعت کامل کنیم تا از گله ی او دور نشیم.آمین.

سعید :

در مکاشفه باب 21 آیات 3 و 4 می فرماید : 

و از تخت پادشاهی صدایی بلند شنیدم که میگفت : ” اینک مسکن خدا با آدمیان است. و او با آنها ساکن خواهد شد. و ایشان قوم او خواهند بود. و خود خدا با ایشان خواهد بود.وخدای ایشان خواهد بود. او هر اشکی را از چشمان ایشان پاک خواهد کرد. و دیگر مرگ نخواهد بود.و ماتم و شیون و درد وجود نخواهد داشت. زیرا چیزهای اول وجود نخواهد داشت. 

شهر مقدس مکانی نیست که فقط ایمانداران در آنجا حضور داشته باشند.مکانیه که خدا هم باید در آنجا حضور داشته باشه.خدا خودش در اون مکان حاضره و ما به عنوان قوم خداوند در آنجا حضور خواهیم داشت. این سکونت ، با خوشی عظیمی خواهد بود.هیچ اثری از ناله و درد در اورشلیم اسمانی نخواهد بود.اثری از مرگ نخواهد بود.مرگ در اثر گناه وارد جهان شد. اما در شهر مقدس اثری از گناه نخواهد بود. در نتیجه مرگ هم وجود نخواهد داشت.

خداوند در اشعیا باب 41 در آیه 10  می فرماید : پس ترسان مباش . زیرا من با تو هستم. و هراسان مباش زیرا من خدای تو هستم .تو را تقویت خواهم کرد و یاری خواهم داد. و به دست راست عدالت خویش از تو حمایت خواهم نمود. 

خدا نمی خواد که ما بار تمام مشکلات را به دوش بکشیم. خدا در اینباره به ما میگه که تمام نگرانیها و مسائل خودمون  رو به او بسپاریم. ولی چرا خدا می خواهد مشکلاتمان را بدوش بکشه؟

کتاب مقدس به ما میگه دلیلش اینه که خدا به فکر ماست. خدا به فکر تمام اونچه که بر ما می گذره هست. نگرانی ای اونقدر بزرگ یا اونقدر کوچک وجود نداره که خدا به اون توجه نکنه. وقتی که مشکلاتمان را به خدا می سپاریم، او وعده میده آرامشی را که ماورای تصور ماست به ما بده 

(فیلیپیان فصل 4 آیه 7).

پس نگران فردا نباش چون که  خدا قبل از من و تو اونجاست 

در دستان خداوند پر قوت باشید تا یک درود دوباره بدرود 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]