وقت دعا  22  

دعا برای دریافت عطایای روحانی

سحر : 

«ما می‌دونيم كه خدا چقدر ما را دوست داره، چون گرمی محبتش رو چشيده‌ايم. ما محبت او رو باور می‌كنيم // خدا محبته ! و هر كه با محبت زندگی می‌كنه ، با خداوند زندگی می‌كنه و خدا در وجودشه »

امروز صبح، آفتاب طلوع کرد و زمین رو با نور خودش در بر گرفت..

گل ها باز شدن تا گرمای خورشید رو دریافت کنن..

 پرنده ها با آوازشون به این نور خوش آمد گفتن…

خداوند گفت: “نور بشود” و تمام هستی به حرکت افتاد… 

تنها با چند کلمه از کسی که سرچشمه حیاته…

او قادره تنها با کلامش همه چیز رو عوض کنه..!

امروز هم خداوند مشتاقه تا نور رو به زندگی تو بتابونه، به تمامی زوایای زندگیت.. و گرما رو به قلبت بیاره..

باور کن و همسو با این آفرینش، بخواه تا این نور و گرما رو دریافت کنی! 

سعید 

دوست عزیز خداوند عاشق توست..

این حقیقت جاودان رو دریافت کن..

 محبت او تغییر ناپذیر و ابدی است!

زمانی که غم داری، خدا اشک هات رو جمع میکنه..!

زمانی که پیروز میشی، خداوند شاد میشه..!

زمانی که خودت رو باور نداری، خدا تو رو باور داره و منتظره تا بلند شی..!

عشق خدا بی حد و مرزه!

 با من خداوند رو ستایش کن:

“خداوندا، ممنونم که تو با عشقی تمام نشدنی، هر لحظه با منی و حواست به من هست. و منو با تمام دل دوست داری. با تمام وجودم میخوام که این عشق رو دریافت کنم. از تو ممنونم ای خداوند.” 

آمین

 خداوند با تمام دل تو را دوست دارد!

ممنونم که هستی!

امروز ازت دعوت می کنیم تا با ما همراه باشی و از این کلام دلگرم کننده بشنوی …

سحر 

درود دوستان و یاران همراه / سحر هستم و به اتفاق همکارم سعید / با یه برنامه ی دیگه از سری برنامه های وقت دعا در خدمت شما هستیم. 

سعید : 

من هم درود عرض می کنم خدمت شما دوستان عزیز /  خرسندم که خداوند این توفیق رو به  ما عطا فرموده تا بتونیم در کنار هم کلام خدا رو مطالعه کنیم.// 

     عطایای روحانی ای که در کتاب مقدس، از اون یاد شده /  از قبیل :  تکلم به زبانها، زنده کردن مردگان ، نبوت کردن آینده ، شفا ها ، رویاهاست. / از اونجایی که در کتاب مقدس در مورد این عطایا صحبت کرده / پس نباید در ایمانداران به مسیح شک و تردیدی در این باره وجود داشته باشه./  این عطایا /  نشانه ای ازتعمیید روح القدس و  نجات شخص ایمانداره /  تایید پیغام انجیل هم / هدف این عطایاست. 

سحر : 

    اولین باب از کتاب مقدس که در مورد عطایای روحانی  ذکر شده / در باب 4 کتاب خروج  هست./  در ماموریتی که خدا به موسی داده / تا قوم بنی اسرائیل رو از مصر /خارج کنه./  خدا به موسی معجزه ای عطا فرمود  تا عصای موسی به مار تبدیل بشه /  مبادا مردم فکر کنند که سخنان موسی به امر خدا نیست / . خداوند فرمود: «این کار برای بنی اسرائیل نشانه ای است تا آنها باور کنند که خداوند، خدای اجداد آنها، خدای ابراهیم، اسحاق و یعقوب بر تو ظاهر شده است» / ”  اگر قوم هنوز باور نداشتند، خداوند به موسی گفت از رود نیل آب بگیر و آن را روی زمین بریز و آن به خون تبدیل خواهد شد / . هدف از این معجزه هم این بود که بنی اسرائیل به خدا ایمان بیارن./ 

سعید : 

     در خروج  می خونیم که ، خداوند به موسی فرمود : «امّا من فرعون را سنگدل می سازم و هر چند نشانه ها و شگفتی های هولناک در مصر انجام دهم /  فرعون به سخنان شما گوش نخواهد داد./  پس از آن با قدرت خود مصری ها را شدیداً مجازات خواهم کرد و طایفه های قوم خود را از این سرزمین بیرون خواهم آورد./  آنگاه، وقتی با دست پرقدرت خود بنی اسرائیل را از سرزمین آنها بیرون بیاورم /  مصریان خواهند دانست که من، خداوند هستم.» // دوستان / خواست خدا این بود / تا مصریان بدونند که او کسی است که قوم بنی اسرائیل رو نجات خواهد داد. //   موسی به فرعون راجع به بلای آخر گفت که کشته شدن همه نخست زادگان خواهد بود تا مشخص شود خداوند بین مصریان و اسرائیلیان فرق قائل است. نشانه ها و شگفتی ها ی عجیب /  پیغام خدا به فرعون و مصریان را تایید  می کرد تا اونها بدونند که موسی / فرستاده ی خداست.

سحر : 

     در اول پادشاهان می بینیم / ایلیا در کوه کرمل  دعا کرد و از خدا خواست تا از آسمان آتش ببارد : «تو خدای اسرائیل هستی و من خدمتگزار تو هستم و من همه این کارها را به فرمان تو بجا آورده ام.»/  معجزاتی که ایلیا و انبیای دیگه انجام دادند / نشونه ای بود برا اینکه انبیا فرستاده ی خدا هستند و خداوند در بین قوم بنی اسرائیل است.

سعید : 

    یوئیل نبی / پیغامی برای داوری اسرائیل / از خدا دریافت می کنه./  رحمت و امید ///  وقتی که داوری بر طبق نبوت به انجام رسید، و قوم آن را با توبه پاسخ دادند، خدا گفت که او داوری را برخواهد داشت و برکاتش را باز خواهد گرداند: «آنگاه شما ای قوم اسرائیل می دانید که من در بین شما می باشم و تنها من، خداوند، خدای شما هستم و شما که قوم من هستید دیگر هرگز شرمسار نخواهید شد.» 

سحر : 

    خداوند از ریختن روح خودش بر مردم سخن می گه  که آنها نبوت خواهند کرد، رویاها خواهند دید . وقتی که شاگردان در روز “پنطیکاست” شروع به تکلم به زبانها کردند /  پطرس اعلام کرد . ”  این همان چیزی است که یوئیل نبی در نظر داشت. ” 

    خدمت عیسی  مسیح هم با آیات و معجزات مختلفی همراه بود./ عیسی  مسیح / به یهودیانی که می خواستند به جرم کفرگویی او را سنگسار کنند گفت: «اگر من کارهای پدرم را بجا نمی آورم به من ایمان نیاورید و اما اگر کارهای او را انجام می دهم حتّی اگر به من ایمان نمی آورید به کارهای من ایمان بیاورید تا بدانید و مطمئن شوید که پدر در من است و من در او.» /  

سحر : 

    فریسیان از عیسی خواستند تا آیتی به ایشان نشان دهد، او جواب داد: «فرقه شریر و بی وفا آیتی می خواهند و تنها آیتی که به آنها داده خواهد شد آیت یونس نبی است . همان طور که یونس سه روز و سه شب در شکم یک ماهی بزرگ ماند، پسر انسان نیز سه شبانه روز در دل زمین خواهد ماند . در روز داوری مردم نینوا بر می خیزند و مردم این زمانه را محکوم می کنند، زیرا مردم نینوا وقتی موعظه یونس را شنیدند توبه کردند، حال آنکه شخصی که در اینجا است از یونس بزرگتر است» (متی 39:12-41)

سعید : 

    عیسی مسیح روشن کرد که هدف از آیت این بود که مردم از پیغام خدا آگاه شوند و به آن پاسخ گویند. همچنین، در یوحنا /  عیسی مسیح  به یکی از ماموران دولت گفت: «شما بدون دیدن آیات و معجزات به هیچ وجه ایمان نخواهید آورد.» 

سحر : 

    در اول قرنتیان باب  22:1-23    پیغام نجات / توسط پولس رسول / این طور عنوان شده :  «خدا در حکمت خویش چنین مقرر فرمود که جهانیان نتوانند با حکمت خود او را بشناسند بلکه صلاح دانست که به وسیلۀ همین پیام پوچ و بی معنی ما ایمانداران را نجات بخشد. یهودیان خواستار معجزات هستند و یونانیان دانش و حکمت را دنبال می کنند، اما ما مسیح مصلوب شده را اعلام می کنیم، اگر چه این موضوع برای یهودیان سبب لغزش و رنجش و برای یونانیان پوچ و بی معنی است.» 

سعید : 

    هدف نهایی این نشانه ها / تایید پیغام انجیل و بشارت نوید بخش اون بود /  در اول قرنتیان ، پولس  رسول / اعلام می کنه  که «عطیۀ زبانها نشانه ای است برای بی ایمانان نه برای ایمانداران.» / خداوند آیات و معجزات مثل تکلم به زبانها را برای متقاعد کردن بی ایمانان آورد تا اونا قبول کنند / که پیغام مسیح / پیغامی حقیقی و راسته. /  

سحر : 

    موضوعی که در بحث آیات و معجزات اغلب نادیده گرفته می شه ، زمان و مکان آنها در کلام خداست./   مردم  در زمان نوشتن  کتاب مقدس،  / همیشه  شاهد آیات و معجزات نبوده اند./  و در حقیقت، معجزات کتاب مقدس بطور عمومی بر رویدادهای خاصی که مواجهه خدا با بشریت است، طبقه بندی شده است . 

سعید : 

 نجات  قوم اسرائیل از مصر و ورودشان به سرزمین وعده /  با معجزاتز 

یادی همراه بود / در سالهای آخر سلطنت، وقتی که خدا می خواست قوم به اسارت بروند/  به بعضی انبیا اجازه داد تا معجزاتی انجام بدن./ . وقتی عیسی مسیح / رسالت خودشو آغاز کرد / معجزاتی انجام داد /  و در ابتدای خدمت  /  رسولان هم معجزاتی انجام دادند.  /  اما خارج از این دوران /  در کتاب مقدس / اشاره ی زیادی به معجزات نشده و بسیاری از افرادی که در زمان کتاب مقدس زندگی می کردند /  آیات و معجزات را با چشم خودشون ندیدند./ اونها باید با ایمان در آنچه که خداوند بر اونها آشکار کرده بود، زندگی می کردند.

سحر : 

    آیات و معجزات در کلیسای اولیه /  ارائه انجیل به گروههای مختلف مردم بود. / در روز پنطیکاست :  «یهودیان خداپرست از جمیع ملل زیر آسمان، در اورشلیم اقامت داشتند» (اعمال رسولان 5:2)/ . عطای زبانها اولین بار برای آن یهودیانی اعطا شد که در سرزمینهای دیگه ای  رشد کرده، و به زبانهای بیگانۀ آن سرزمینها صحبت می کردند ./  جماعت حاضر هر کس به زبان خودش از کارهای عظیم خداوند می شنید، و پطرس به آنها گفت که تنها پاسخ مناسب آنان این است که از گناهان خویش توبه کنند / . هنگامی که انجیل اولین بار به سامریان موعظه شد، فیلیپُس آیات و معجزات بعمل آورد. (اعمال رسولان).

سعید : 

    مجدداً، وقتی که پطرس به سمت کُرنلیوس فرستاده شد، یک غیر یهودی، خداوند به او آیات معجزه واری داد تا کار او رو تایید کند. / «و مؤمنان یهودی نژاد که همراه پطرس آمده بودند از اینکه بخشش روح القدس به غیر یهودیان نیز داده شده بود دچار حیرت شدند، زیرا می شنیدند که به زبانها صحبت می کنند و خدا را تمجید می نمایند» (اعمال رسولان 45:10-46).

سحر : 

  وقتی که دیگر رسولان از پطرس سوأل کردند، او این را به عنوان شاهدی از هدایت خداوند نمایان ساخت. وقتی این را شنیدند خاموش ماندند و در حالی که خدا را ستایش می کردند گفتند: «پس در این صورت خدا به غیر یهودیان نیز این فرصت را بخشیده است تا آنها هم از گناهان خود توبه کنند و حیات یابند» (اعمال رسولان 18:11).

 عطایای نشانه ای، تأییدی بر پیغام خدا و فرستاده او بودند، تا مردم بشنوند و ایمان بیارن. 

وقتی با خدا حرف میزنی هیچ نفسی هدر نمی رود 

وقتی منتظر خدا باشی هیچ لحظه ای تلف نمیشود 

وقتی به خدا اعتماد کنی هرگز شکست رو نخواهی دید

با خداوند هیچ چیز رو از دست نخواهی داد 

آرامش زندگی هدیه امروزتون 

در پناه دستان خداوند باشید او که بهترینه و بهترین ها رو برای ما میخواد روز و روزگار بر شما خوش 

تا درودی دیگر بدرود 

……………………………………………………………………………………………………….

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]