وقت دعا  ( 8 )-بخش ۱ ”  نجات “

سحر:

شکرت مسیح جان که حکمتت رو به ما عطا میفرمایی تا با حکمت تو رفتار، گفتار، کردار و زندگی کنیم و به خاطر فیض عظیم تو ثمرات نیکو دریافت نماییم . شکرت مسیح جان که اندیشه های نیکوت رو بهر خیریت ما بکار میگیری و ما رو قوت و قدرت عطا میکنی. شکرت مسیح جان که حاکم و قادر مطلق هستی و ما رو جز تو قدرت و قوتی نیست. شکرت مسیح جان که از روی ایمان ما رو برکت میدهی.

و تنها در توحیات و نجات داریم 

درودی دوباره خدمت همه ی شما عزیزان که وجودتون باعث قوت و دلگرمیه ماست در کنا ر همکار عزیزم سعید با یه وقت دعای دیگه همراهتون هستیم 

سعید :

من هم خدمت همه شما نیکان خداوند درود میگم به یه وقت دعای دیگه خوش اومدید 

امروزمیخوام بهت بگم دوست عزیز تو برای خداوند ارزشمندی 

‍زیرا که اومدن مسیح نهایت عشق خداوند به من و تو رو نشون میده .عشقی که بی اندازه اس ! و اومدن او نشون دهنده ی فیض عظیم خدا به من و تو.. فیض و محبتی که از درک ما خارجه…! او برای نجات من و تو انسان شد و بر زمین اومد….خداوند اومد تا ما رو برای همیشه آزاد کنه…. و وجود تو برای خدا بیش از اون چیزی که فکرش و کنی ارزشمنده…! من و تو اتفاقی به این دنیا نیومدیم..! من و تو با اشتیاق و عشق خداوند آفریده شدیم … ما برای مقصودی وهدفی به این دنیا اومدیم … و مسیح اومد تا ما رو به سمت هدفمون هدایت کنه.

و اگر به عیسی مسیح اعتماد کنیم ومیتونیم بخشی از داستان بزرگ خدا باشیم …

سحر :

«زيرا فرزندی برای ما به دنیا آمده! پسری به ما بخشيده شده! او بر ما سلطنت خواهد كرد. نام او «عجيب»، «مشير»، «خدای قدير»، «پدر جاودانی» و «سرور سلامتی» خواهد بود.». کتاب اشعیا باب ۹ شماره ۶ 

و او راه حیاته : 

همونطور که متی باب 7 آیات 13 و 14  میگه  : 

راه حیات :  ” از در تنگ وارد شوید ، زیرا فراخ است آن در و عریض است آن را که به هلاکت منتهی می شود و داخل شنوندگان به آن بسیارند. اما تنگ است  آن در و سخت است آن راه که به حیات منتهی می شود و یابندگان آن کم اند. “

   در این آیات عیسی مسیح دو راه را نشان می دهد. یک راه راهیست پهن و بزرگ  و هموار که هر کس می تواند در آن به راحتی وارد شود. اما راه دوم راهیست باریک. راهی که هر کس نمی تواند دراین راه قدم بردارد. سنگلاخ است و ناهموار وتنگ. عیسی مسیح می فرماید هر کس که می خواهد از من پیروی کند بابد از در تنگ وارد شود و در این جاده ی تنگ و ناهموار قدم بردارد.

    انسانهایی که بر روی جاده ی پهن راه می روند، بارهای گناه و غصه و ترس و نگرانی را حمل می کنند.اما آنهایی که بر روی جاده ی تنگ و سنگلاخ راه می روند ، چنین بارهایی را حمل نمی کنند.چون عیسی مسیح با آنهاست. آنها صلیب عیسی را به دوش خود حمل می کنند.بله. برای عبور از در تنگ ، باید خود را انکار کرده و صلیب عیسی رو به دوش حمل کنیم. باید خود کهنه ی خودمون رو محو کنیم و دوباره نو بشیم. در این راه شیطان بر سر راه ما موانع  و وسوسه های بسیاری خواهد گذاشت.

بیایید با هم فکر کنیم من و شما  از کدوم در وارد شدیم و تو کدوم جاده هستیم.عیسی به ما حق انتخاب داده. پیروی از او یا عدم پیروی از او.  عیسی زمانی که فردی رو دعوت به شاگردی می کرد می گفت: از عقب من بیا. پس عزیزان همراه ، بیایید در دعا باشیم که ما هم راه نجات در عیسی مسیح رو با حضورش در راه پر از وسوسه ی به سلامتی زندگی  طی کنیم. نجات فقط در عیسی مسیح است. آمین.

سعید :

برخی از مردم می گویند اگر به عیسی مسیح ایمان داشته باشیم و بگوییم خداوند خداوند ، پس نجات پیدا میکنیم. بعضی ها هم فکر میکنند که اگر کارهای بزرگ انجام دهند و در ظاهر رفتار خوبی داشته باشند ، نجات پیدا میکنند. اما عیسی مسیح تعلیم میدهد که آنهایی که از او اطاعت نمی کنند ، به پادشاهی آسمان راه ندارند. ایمان و عمل دو بخش ضروری برای نجات هستند. ایمان همواره باید به کارهای نیکو منتهی بشود.در غیر اینصورت حقیقی نیست.ایمان بدون اعمال ، مرده است.اعمال هم بدون ایمان ، باطل است.بدون ایمان ، خدا هرگز خشنود نخواهد شد.بدون ایمان ، انسان نمی تواند اراده ی خدا رو به جا بیاره. 

متی باب 7 آیه ی 21 می فرماید : 

” نه هر که مرا سرورم ، سرورم خطاب کند به پادشاهی آسمان راه یابد ، بلکه تنها  آن که اراده ی پدر مرا که در آسمان است به جا آورد. “

در این آیه می فرماید که انسان ممکن است تعالیم عیسی مسیح رو باور داشته باشه اما باوری که زندگی انسان رو تغییر نده ، باوری ظاهری و باطل است. کسی که روح القدس در او نباشه امکان نداره به مسیح تعلق داشته باشه. کسی نمی تونه بگه عیسی خداوند است مگر به واسطه ی کارروح القدس در قلب انسان که او را متحول بکند.

سحر :

اگر ما انسان ها در این دنیای زودگذر ، از خواهش ها و هواهای نفسانی خودمون  پیروی کنیم و در پی آسایش زمینی خودمون باشیم به راهی خواهیم رفت که منتهی به بن بست روحانی است.نجات از مسائل دنیوی ، شاید از غم و درد امروز ما کم کنه ، اما نجات واقعی در مسیح است و بس. اگه ما واقعا عاشق عیسی مسیح باشیم. اگه ما خودمون رو شاگرد عیسی می دونیم ف پس باید تمام وجودمون رو تقدیم به او کنیم. و خودمون رو انکار کنیم بلکه بتونیم سهمی در نجات داشته باشیم. نجاتی که عیسی مسیح در این آیه فرمود. متی باب 16 آیه ی 25 می فرماید : 

 زیرا هر که بخواهد جان خود را نجات دهد ، آن را از دست خواهد داد.اما هر که به خاطر من جان خود را از دست بدهد ، آن را باز خواهد یافت.

متی باب 19 آیات 25 و  26 میگه  : 

شاگردان با شنیدن این مطلب بسیار شگفت زده شدند  و پرسیدند  :  پس چه کسی می تواند نجات یابد ؟  عیسی بدیشان چشم دوخت و گفت : این برای انسان ناممکن است  ، اما برای خدا همه چیز ممکن است.

سعید :

در متی باب 20 آیه ی 28  چنین می فرماید : 

 “چنانکه پسر انسان نیز نیامد تا خدمتش کنند ، بلکه آمد تا خدمت کند و جانش را چون بهای رهایی در راه بسیاری بنهد. “

بله. عیسی مسیح به عنوان یک خادم آمد.تا جان خود را برای ما بدهد. عیسی اومد تا با تحمل رنج و زحمت برای ما بمیرد. ما نیازمند به نجات از مرگ و هلاکت ابدی هستیم. او قربانی گناه برای ما شد.او جان خود را به عنوان فدیه داد. او جان خود را به عوض جان ما داد.ما زمانی برده ی گناه و شیطان بودیم. اما عیسی ما را بازخرید کرد.مسیح خون خود را ریخت تا نجات را برای ما بخرد.هر کس باید بداند که عیسی پسر خداست. و اینکه او آمد تا جان خود را فدا کند. عیسی مسیح نجات دهنده ی تمام کسانی است که به او ایمان می آورند. در هیچ کس غیر از او نجات نیست. زیرا که اسمی دیگر زیر آسمان به مردم عطا نشده که بدان باید ما نجات یابیم.

سحر :

مرقس باب 8 آیات 34 و 35 اینطور اومده که  : 

آنگاه جماعت را با شاگردان خود فراخواند و به آنان گفت : اگر کسی بخواهد مرا پیروی کند ، باید خود را انکار کرده ، صلیب خویش برگیرد و از پی من بیاید. زیرا هر که بخواهد جان خود را نجات دهد ، آن را از دست خواهد داد. اما هر که به خاطر من  و به خاطر انجیل جان خود را از دست بدهد ، آن را نجات خواهد داد.

اما هر که تا به پایان بماند ، نجات خواهد یافت.

مرقس می فرماید :   “چنانکه پسر انسان نیامد تا خدمتش کنند ، بلکه آمد تا خدمت کند و جانش را چون بهای رهایی در راه بسیاری بنهاد.

 و هر که ایمان آورد وتعمید گیرد نجات خواهد یافت.اما هر که ایمان نیاورد محکوم خواهد شد. “

سعید :

    لوقا می فرماید : و اما زکا از جا برخاست و به خداوند گفت : سرور من ، اینک نصف اموال خود را به فقرا می بخشم و اگر چیزی به ناحق از کسی گرفته باشم. چهار برابر به او باز می گردانم. عیسی فرمود : امروز نجات به خانه ات آمده است. چرا که این مرد نیز فرزند ابراهیم است. زیرا پسر انسان آمده تا گمشده را بجوید و نجات بخشد.

    بسیاری از انسانها ، مجبور می شوند تا تحت شریعت ، درستکار بشوند. و برای این درستکاری از خداوند امتیاز بگیرند.اما زکا با میل درونی خود توبه کرد و درستکار شد. برای همین عیسی توبه ی حقیقی او را پذیرفت. عیسی در آن لحظه که به خانه ی زکا رفت ، در واقع وارد زندگی روحانی زکا شده بود. بله عزیزان ، اگه من و شما هم عیسی رو وارد زندگی روحانی خودمون کنيم ،  تغییر روحانی در زندگی خودمون رو احساس خواهیم کرد. اگه توبه کنیم و از نو متولد بشیم و خلقت تازه ای داشته باشیم، نجات در ما هویدا میشه. وقتی عیسی مسیح حرف های توبه آمیز زکا رو میشنوه میگه: امروز نجات در این خانه پیدا شد.زکا در گناه و بی ایمانی گم شده بود و نجات رو دریافت کرد.اگه عیسی مسیح در ما زندگی کنه و ما در حضور او سر تسلیم فرود بیاریم ، نجات رو دریافت می کنیم. پس عزیزان در دعا باشیم برای نجات همه ی گمشدگان.

سحر : 

     یوحنا می فرماید : آن نور حقیقی که به هر انسانی روشنایی می بخشد. به راستی به جهان آمد.

نور حقیقی در جهان آمدنی بود. یحیای تعمید دهنده برآن نور شهادت داده بود.نور حقیقی یعنی عیسی مسیح که هر انسان رو نورانی میکنه.خدا به واسطه ی یگانه پسر روحانی خود یعنی عیسی مسیح ، ایمانداران رو نورانی میکنه.آفرینش و تمامی برکات طبیعی خدا بر خدا شهادت می دهند و به تمام ایمانداران راستین ،  نور و فهم می بخشند.هرکس مسیح را نپذیرد حیات را نخواهد دید. این ما هستیم که باید تصمیم بگیریم که ایمان بیاوریم یا خیر  پس عزیزان در دعا باشیم که جزو  ایمانداران واقعی نور و حقیقت عیسی مسیح باشیم.آمین.

سعید : 

یوحنا باب 3 آیه ی 16 و 17 : ( انجیل کوچک )

” زیرا خدا جهان را آنقدر محبت کرد که پسر یگانه ی خود را داد تا هر که به او ایمان آورد هلاک نگردد بلکه حیات جاویدان یابد.زیرا خدا پسر را به جهان نفرستاد تا جهانیان را محکوم کند ، بلکه فرستاد تا به واسطه ی او نجات یابند. “

  این باب به باب انجیل کوچک معروف است. یوحنا کل انجیل را به طور خلاصه در این باب به ما اعلام می کند. محبت خدا آغاز هستی و آفرینش اوست.خدا محبت است.خدا همه ی انسانها رو دوست داره. سیاه و سفید. فقیر و غنی. از هر قشر و طبقه ای که باشند.او انقدر ما انسانها رو دوست داره که پسر یگانه ی خودش رو ، عزیزترین خودش رو،  برای نجات ما از گناهامون ، داده.مسیح یک هدیه است.والاترین هدیه ی ممکن برای من و شما. خدا نمیخواد کسی نابود و هلاک بشه. هلاک شدن یعنی جدا شدن از خدا  و محروم شدن از او.  برای همین پسر خودش رو هدیه داد.تا انسان رو نجات بده. مسیح اومد تا راه حیات رو به ما نشان بده.مسیح راه و راستی و حیات است.ایمان نداشتن به مسیح یعنی همان هلاکت. عیسی به جهان اومد تا ما رو نجات بده.اگر عیسی مسیح به جهان نمی اومد ، همه ی انسان ها محکوم می شدند. ایمانداران راستین به مسیح هیچ محکومیتی ندارند.چون مسیح نجات رو به اونا هدیه داد.

سحر :

یوحنا باب 3 آیه ی  36 : 

  ” آن که به پسر ایمان دارد حیات جاودان دارد. اما آن که از پسر اطاعت نمی کند ، حیات را نخواهد دید ،  بلکه خشم خدا در او برقرار می ماند. “

عیسی مسیح به ما زندگی جاودان بخشید. برکت روحانی بس عظیم.وقتی به عیسی مسیح ایمان می اوریم از اسمان متولد می شویم و زندگی روحانی جدیدی را دریافت میکنیم. اما هدیه ی بزرگتری از زندگی جاودانی دریافت میکنیم و اون خود عیسی مسیح است.تمامی هدایای خداوند در عیسی مسیح جمع شده اند.آن که پسر را دارد حیات جاودان دارد.کسی که مسیح را رد میکند لعنت خدا بر او باقی می ماند.

سعید : 

پولس رسول در عبرانیان می فرماید :

” و چون کامل شد ، همه ی آنان را که از او اطاعت می کنند ، منشا نجات ابدی گشت. “

عیسی مسیح به جهت سختی ها و رنج هایی که همراه با اطاعت های خود  کشیده بود ، کامل شد.او در همه ی امورات مطیع اراده ی پدر آسمانی بود. او هرگز گناه نکرد. عیسی مسیح سرچشمه ی نجات  برای همه ی کسانی است که مطیع واقعی او هستند.ایمان قبل از اطاعت می آید و بدون ایمان ، اطاعت مفهومی نداره. بله . اطاعت از خدای پدر و عیسی مسیح ، ترازوی ایمان ماست. اطاعت و ایمان  برای نجات هر انسانی ضروریست.

سحر :

 پولس رسول در عبرانیان باب 7 آیه ی 25 فرمود : 

 “پس او قادر است آنان را که از طریق وی نزد خدا می آیند ، جاودانه نجات بخشد،زیرا همیشه زنده است تا برایشان شفاعت کند.”

عیسی مسیح ، زنده است و برای ما شفیعی مهربان و دلسوز نزد  تخت قضاوت خدای پدر در آسمان. خداوند به شفاعت عیسی مسیح توجه دارد.ما نزد خداوند ملامت نخواهیم شد چون عیسی مسیح شفاعت کننده ی ماست. عیسی مسیح ما را در وقت ضرورت یاری  می کند.کهانت عیسی مسیح بی زوال و ابدی است . برای همین او هرگز از شفاعت کردن ما دست بر نخواهد داشت.او بر دست راست خدا نشسته است و دعاهای ما را نزد پدر آسمانی بلند میکند. عیسی مقتدرانه قدرت نجات ما رو داره.پس عزیزان دل ،  بیایید با هم در دعا باشیم  برای نجات  همه ی مردم جهان  و تحسین کنیم قدرت  عیسی مسیح ، این والاترین هدیه ی خداوند که نجات ماست.

سعید : 

   ” مسیح نیز پس از آنکه یکبار قربانی شد تا گناهان بسیاری را بر دوش کشد ، دیگر بار ظاهر خواهد شد ، نه برای رفع گناه ، بلکه تا آنان را که مشتاقانه چشم به راه اویند ، نجات بخشد.”

 انسان یک بار بیشتر نخواهد مرد. پس قربانی ساختن دوباره ی عیسی مسیح ممکن نخواهد بود.قربانی عیسی مسیح فقط یکبار و برای همیشه بود.آن هم برای برداشتن گناه.مرگ عیسی مسیح ؛ برای منتظرانش ، نجات و رستگاری را هدیه دارد. عیسی مسیح دوباره خواهد آمد تا میراث کامل خود را از او به ارث ببریم. پس عزیزان  بیایید با صبر و استقامت و  امید در دعا باشیم تا در رشد روحانی خود و ایمان به عیسی مسیح ، روز به روز استوارتر و بالغ تر شویم. آمین.  

سحر: 

رومیان باب 1 آیه ی  می فرماید17:

     چنانچه نوشته شده است  ” پارسا به ایمان زیست خواهد کرد “

ایمانداران با ایمان خود می توانند سهیم در عدالت خداوند باشند.عدالت خدا در پسر یگانه ی او یعنی عیسی مسیح آشکار شد.در ما انسانها هیچ عدالتی وجود ندارد. اما با ایمان به عیسی مسیح می توانیم عدالت خدا را بدست بیاوریم. بدون عدالت خدا بدست اوردن نجات ، محال است. بله. اینجاست که اهمیت انجیل روشن می شود.انجیل مسیح قوت خداست برای نجات هر کس که ایمان آورد. عدالت خدا ما را برای داشتن زندگی مقدس رهنمون می سازد. و به ما قوت می دهد تا در ایمان زندگی کنیم.ایمان فقط انتقال ما از ظلمت به نور نیست.ایمان انرژی و نیرویی است برای ادامه ی زندگی مسیحسحانه ی ما ایمانداران راستین. در اینجا پولس رسول از کتاب حبقوق نبی ذکر میکند که : ” اینک جان مرد متکبر در او راست نمی باشد اما مرد عادل به ایمان خود زیست خواهد کرد.”

پس ای عزیزان بیایید با هم در دعا باشیم تا ایمانمون هر روز قوی تر و حضور روح القدس در زندگیمون هر روز پررنگ تر باشه تا بتونیم اعتمادمون به کلام خدا رو بیشتر و بیشتر کنیم و در نام پر جلال خداوند ، زندگی شادی در عیسی مسیح داشته باشیم. 

روز و روزگار بر شما خوش عزیزان.

_____________________________________

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]